Konferencja
Fenomenalna Biblioteka to cykl spotkań dla bibliotekarzy ceniących wszechstronny rozwój i wysoką jakość. Pierwsza edycja odbyła się w Łodzi w 2016 r., a jej tematem przewodnim była komunikacja. W tym roku zapraszamy do udziału w wydarzeniu, którego hasłem jest Express Yourself. Konferencja odbędzie się w Łodzi w dniach 19–20 listopada 2018 r.

Fenomenalne Express Yourself to wyraź siebie, ale także pokaż się! Podczas wydarzenia uczestnicy poznają różne sposoby na odkrycie własnej kreatywności, znalezienie ścieżki rozwoju osobistego i zawodowego, realizację odważnych pomysłów. Stawiamy na rozwój bibliotekarzy, samokształcenie, autoprezentację, na różne sposoby wyrażania siebie – własnej osobowości, talentów, pomysłów, a wszystko w otoczeniu kreatywności, grywalizacji i dobrej komunikacji.

Interesujące spotkania, otwartość na nowe, moc inspiracji, a także zastrzyk dobrej energii i motywacji do działania to znaki rozpoznawcze naszej Konferencji. Gwarantujemy wysoką jakość; warsztaty z ekspertami, profesjonalne wystąpienia prelegentów, którzy wiedzą, o czym mówią, dyskusje dające do myślenia, inspiracje. Dorzucamy do tego szczyptę humoru i rozrywki!ALEKSANDRA MARCINIAK

Fundraiserka i specjalistka ds. PR świadcząca usługi głównie dla NGO. Wulkan energii, perfekcjonistka, ambitna realistka. Bibliotekoznawca i pedagog. W latach 2008-2014 dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Za działalność na rzecz lokalnego środowiska została nagrodzona przez SBP tytułem Bibliotekarza Roku woj. łódzkiego. Realizatorka projektów finansowanych w ramach programów UE i EOG. Członkini Zarządu Fundacji Fenomen.


PAULINA MILEWSKA

Człowiek orkiestra, naprawdę odjazdowa bibliotekarka (pomysłodawczyni ogólnopolskiej akcji), nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Koordynatorka projektu “Biblioskan. Kontrola obywatelska w łódzkich bibliotekach publicznych”. Posiada doświadczenie w PR i marketingu, zarządzaniu projektami, zespołem oraz finansami. Doceniona za prace społeczną przez SBP tytułem Bibliotekarza Roku woj. łódzkiego. Specjalista ds. marketingu Centrum Informacyjno-Bibliotecznego UM w Łodzi, członkini Zarządu Fundacji Fenomen.


WITOLD KOZAKIEWICZ

Dyrektor Centrum Informacyjno-Bibliotecznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodniczący Rady Dyrektorów Łódzkiej Akademickiej Sieci Bibliotecznej, Członek zarządu European Association for Health Information and Libraries w kadencji 2017-2020. Autor publikacji oraz wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Główne zainteresowania to nowe technologie w działalności bibliotek, trendy w rozwoju usług bibliotecznych, otwarta nauka i media społecznościowe.


Najbardziej cenimy sobie profesjonalizm, otwartość na zmianę i efektywność. Nie tracimy czasu - działamy!

W 2016 roku zorganizowaliśmy konferencję podsumowującą projekt Biblioskan, w której uczestniczyło ponad 100 bibliotekarzy z całej Polski.
W listopadzie 2016 r. zorganizowaliśmy pierwszą edycję Fenomenalnej Biblioteki.
W czerwcu 2018 r. zaprosiliśmy do siebie bibliotekarzy z całej Polski, by porozmawiać o organizacji Odjazdowego Bibliotekarza.


KONTAKT
Aleksandra Marciniak
biblioskan@fundacjafenomen.pl
602-712-566


FUNDACJA FENOMEN (fundacjafenomen.pl), koordynator corocznej ogólnopolskiej kampani społecznej – Odjazdowy Bibliotekarz (odjazdowybibliotekarz.pl), organizowanej od 2010 r. Od 2014 r. realizoator monitoringu łódzkich bibliotek publicznych – Biblioskan (fundacjafenomen.pl/biblioskan). Fundacja organizuje również spotkania i warsztaty dla bibliotekarzy, projekty z zakresu kultury i nie tylko.

CENTRUM INFORMACYJNO-BIBLIOTECZNE UM W ŁODZI (cib.umed.lodz.pl), funkcjonujące w wyremontowanym gmachu Strefy Wiedzy i Innowacji. CIB cechuje nowoczesność i otwartość. Przyjazne progi biblioteki na czas Konferencji będą stały otworem dla wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności, znaleźć pokrewne dusze lub po prostu odpocząć czy popracować.

Wspierają nas