Każdy uczestnik może wziąć udział w dwóch warsztatach. Do wyboru są następujące tematy: 

 • HYDROZAGADKA. O grach i grywalizacji w bibliotece

  Prowadzenie: KAROL BARANOWSKI, PBW w Krakowie, WBP w Krakowie, charliethelibrarian.com  Rocznik orwellowski (1984). Od od ośmiu lat bibliotekarz - nauczyciel w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a od czterech lat bibliotekarz na pół etatu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w agendzie Arteteka. Specjalizuje się w grach miejskich – projektowanie, tworzenie, przeprowadzanie. Zajmuje się nowymi technologiami: nowe media, obróbka grafiki, obróbka video. Wirtualna i Rozszerzona Rzeczywistość to także jego pasja. Jest uzależniony od Internetu, książek i roweru bibliotekarzem nauczycielem, który uczy, bawi, wychowuje. Uwielbia zarówno tworzyć jak i być uczestnikiem gier miejskich. Prowadzi zajęcia z tabletami w swojej bibliotece, warsztaty z nowych technologii, pracuje z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami. Ma też swój kawałek Internetu pod adresem: www.charliethelibrarian.com


 • POSZUKIWANY. POSZUKIWANA. Twórcze warsztaty z copywritingu i rysunku

  Prowadzenie: BEATA GAMROWSKA, Biblioteka UŁ, beatarysuje.pl  Absolwentka Akademii Fotografii w Warszawie, Pedagogiki regionalnej oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje w Sekcji Promocji Biblioteki UŁ. Autorka kilku fotograficznych wystaw m.in. „Romowie dziś. Między tradycją a nowoczesnością.” Na co dzień ilustrator, grafik i copywriter. W każdej wolnej chwili tworzy ilustracje oraz pisze proste slogany poprawiające nastrój, które prezentuje na fanpage’u Beatarysuje, gdzie od 3 lat powstaje cykl kawowych obrazków. Projektuje okładki do książek oraz ilustruje do opowiadań. Szczególnie lubi: zapach kawy o poranku, podróże małe i duże, fotografowanie umykających chwil, woń przypraw na tureckim bazarze, muzykę ze starych płyt, meble i ubrania vintage, design i literaturę skandynawską, malarstwo holenderskie, ciepłe pączki :)


 • KINGSAJZ. Porządny trening kreatywności

  Prowadzenie: AGATA JANKOWSKA, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, linkedin.com/in/agata-jankowska

  Na co dzień pracuje w Dziale Kadr Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jako główny specjalista ds. rozwoju. Od 2008 roku coach/trener/doradca/HR-owiec. Do jej głównych obszarów zawodowych należą zadania związane z rozwojem pracowników i wsparciem kadry managerskiej. Ma szerokie doświadczenie we współpracy z biznesem oraz szkołami wyższymi. Na sali szkoleniowej spędziła ponad 4500 godzin, edukując między innymi z zakresu: zarządzania zespołem, komunikacji, asertywności, prezentacji publicznych, rozwoju kreatywności, rozwiązywania konfliktów. W wolnych chwilach wyszukuje przeróżne gadżety budując z nich ćwiczenia i gry szkoleniowe oraz rozwija umiejętność myślenia wizualnego. 


 • CO MI ZROBISZ, JAK MNIE ZŁAPIESZ? Aktywne warsztaty z autoprezentacji

  Prowadzenie: TOASTMASTERS ŁÓDŹ, lodztoastmasters.pl
  Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która od ponad 90 lat na całym świecie daje możliwość rozwijania swoich kompetencji miękkich, takich jak przemawianie publiczne i przywództwo. Łódzki klub od 2017 roku współpracuje z Centrum Informacyjno-Bibliotecznym UM w Łodzi. We wrześniu 2017 r. członkowie klubu poprowadzili warsztaty dla bibliotekarzy podczas Konferencji Problemowej Bibliotek Medycznych, a w 2016 r. uczestnicy Konferencji Fenomenalna Biblioteka mieli okazję posłuchać wystąpienia ówczesnego prezesa łódzkiego klubu - Macieja Jabłońskiego.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYZOBACZ INFOGRAFIKĘ

Wspierają nas